Actualitate
Ana Bogdan urca pe cea mai buna pozitie a carierei in clasamentul WTA dupa parcursul de la Roland Garros

Sportiva noastra a ajuns pe locul 59 in clasamentul WTA, un salt de 7 pozitii fata de saptamana precedenta.
Pentru Ana, aceasta va fi cea mai buna clasare din intreaga cariera.
Jucatoarea in varsta de 25 de ani pleaca acasa si cu un cec in valoare de 79 de mii de euro, iar banii incasati la Roland Garros o vor ajuta sa aiba conditii mai bune de pregatire.
In plus, prin prisma pozitiei din clasament, Ana ar putea intra direct pe tabloul principal la mai multe turnee.
Amintim ca sportiva din Sinaia a fost eliminata joi in turul doi de la Roland Garros de Angelique Kerber.
C.S.
Urmareste Ziare.com si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.
-
Diverseacum 2 săptămâniDonații contestate în familie: când generozitatea devine litigiu și unde se poziționează platformele juridice față de cabinetele clasice
-
Uncategorizedacum 3 săptămâniSamsung lansează versiunea beta One UI 9 pentru utilizatorii seriei Galaxy S26
-
Uncategorizedacum 2 săptămâni
CFR Marfă și lichidatorul controversat: Cine este Sierra Quadrant și de ce propunerea ridică semne de alarmă
-
Diverseacum 3 săptămâniCe impresie lasă Lunare în experiențele publicate de clienți români
-
Uncategorizedacum 2 săptămâni
Conferința de lansare a proiectului „Platforma de servicii publice digitale pentru ANAD”, cod SMIS 342867 26.05.2026
-
Uncategorizedacum 2 săptămâni
Samsung dă startul campaniei cu oferte și beneficii pentru electrocasnicele inteligente BESPOKE AI
-
Uncategorizedacum 2 săptămâniDe ce merită să cumperi de la amanet? Ghidul tău pentru decizii financiare mai inteligente în 2026
-
Uncategorizedacum 3 zileMichaelia Hotel, Petra – cazare în Grecia aproape de plajă și de centrul localității



