Actualitate
Monica Niculescu, în optimile de dublu de la WTA Miami
Perechea Monica Niculescu / Alicja Rosolska (România / Polonia) a reușit să se califice în optimile turneului de categorie WTA 1000 de la Miami.
Monica NiculescuFoto: Julian Avram / AP / Profimedia
Niculescu și Rosolska au trecut în runda inaugurală de dublul Kirsten Flipkens / Bethanie Mattek-Sands (Belgia / SUA), scor 6-2, 7-6(4).
Meciul a durat o oră şi 41 de minute.
De știut:
- Pentru calificarea în optimi, Niculescu și Rosolksa vor primi un cec la comun în valoare de 33.460 de dolari și câte 120 de puncte în ierarhia WTA de dublu.
- Pentru un loc în sferturi, Monica și Alicja se vor duela cu perechea învingătoare din meciul Storm Hunter / Elise Mertens (Australia / Belgia), favorite 6 – Miyu Kato / Aldila Sutjiadi (Japonia / Indonezia).
-
Diverseacum 2 săptămâniDonații contestate în familie: când generozitatea devine litigiu și unde se poziționează platformele juridice față de cabinetele clasice
-
Uncategorizedacum 3 săptămâniSamsung lansează versiunea beta One UI 9 pentru utilizatorii seriei Galaxy S26
-
Uncategorizedacum 2 săptămâni
CFR Marfă și lichidatorul controversat: Cine este Sierra Quadrant și de ce propunerea ridică semne de alarmă
-
Diverseacum 3 săptămâniCe impresie lasă Lunare în experiențele publicate de clienți români
-
Uncategorizedacum 2 săptămâni
Conferința de lansare a proiectului „Platforma de servicii publice digitale pentru ANAD”, cod SMIS 342867 26.05.2026
-
Uncategorizedacum 2 săptămâni
Samsung dă startul campaniei cu oferte și beneficii pentru electrocasnicele inteligente BESPOKE AI
-
Uncategorizedacum 2 săptămâniDe ce merită să cumperi de la amanet? Ghidul tău pentru decizii financiare mai inteligente în 2026
-
Uncategorizedacum 3 zileMichaelia Hotel, Petra – cazare în Grecia aproape de plajă și de centrul localității



