Actualitate
Beat mort la volan

La data de 29.08.2019, în jurul orei 00:30, un bărbat de 59 de ani, din satul Sub Cetate, a fost depistat de polițiști în timp ce conducea un autoturism pe D.J. 138, în localitatea sa de domiciliu, având 1,17 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Conducătorului auto i s-au recoltat probe biologice, în vederea stabilirii alcoolemiei, iar pe numele său a fost întocmit un dosar de cercetare penală.
Sursa: Ziar Harghita.
-
Actualitateacum 2 săptămâniDaniela Popescu, femeia din spatele AVL Cleaning: firma de curățenie din Ploiești care îți lasă casa lună
-
Diverseacum 2 săptămâniCanicula nu mai așteaptă luna iulie. Cum încearcă fermierii români să își protejeze culturile din solarii fără costuri imposibile
-
Diverseacum 2 săptămâniRePatriot recomandă includerea diasporei în strategiile locale, județene și regionale de dezvoltare și extinderea „Zilelor Diasporei” la nivel național
-
Actualitateacum 2 săptămâniAlternative Premium de Tranzit European: Cum Revoluționează Parteneriatul Topală Travel și Luk-Travel.ro Naveta Internațională
-
Socialacum 2 săptămâniTechmark, compania condusă de Raluca Avram-Danifeld, mizează pe servicii integrate: de la site și social media la evenimente corporate
-
Sportacum 2 săptămâniABC Fitness School lansează un nou curs de calificare pentru ocupația de Instructor de Pilates – Level 4
-
Stiri localeacum 2 săptămâniGhidul Tău pentru Mobilă Premium în Timișoara: Descoperă Showroom-ul Home Mobili
-
Actualitateacum 2 săptămâniPrelucrarea metalelor la comandă: cum funcționează Laser Processing România



