Imaginile surprinse la eveniment arată mulțimea de oameni, în timp ce președintele Alexander Lukashenko, s-a lăudat că țara sa este singura fostă republică sovietică ce a organizat o astfel de maifestație pentru a marca victoria în fața Germaniei naziste



