Connect with us

Diverse

În centrele Rețelei Medicale Victoria, pacienții sunt îngrijiți de medici de elită precum Simona Ateia și Abd Halal Ateia

Publicat

pe

Rețeaua Medicală Victoria își continuă misiunea de a îngriji pacienții din România, stabilită încă de la instituirea ei, oferind servicii medicale de cea mai înaltă calitate, pentru ca aceștia să își poată trata cu succes diversele probleme de sănătate. Cu o echipă extinsă de medici specializați în peste 30 de specialități medicale, pacienții găsesc aici atât grijă, cât și soluții eficiente pentru a-și redobândi sănătatea.

Rețeaua Medicală Victoria reunește o echipă de profesioniști cu experiență vastă, incluzând profesori universitari și medici emeriți, precum Simona Ateia și Abd Halal Ateia.

Absolventă a facultății de medicina generala a UMF “Carol Davila” din București, Simona Ateia a efectuat specializarea în Diabet, Nutriție și Boli Metabolice din dorința de a trata copiii suferinzi de diabetul de tip I, afecțiune care i-a stârnit un puternic interes de cunoaștere, și are o lucrare de doctorat pe această sub-arie, precum și numeroase articole științifice.

La rândul său, Dr. Abd Halal Ateia, medic primar urolog, este distins prin participarea sa activă la numeroase conferințe și congrese științifice de renume național și internațional. Aprofundarea cunoștințelor în sub-specializări precum bolile prostatei, laparoscopia, disfuncțiile sexuale, și continența a consolidat reputația sa în comunitatea medicală.

Personalul de specialitate al Rețelei Medicale Victoria este format de asemenea din tineri medici entuziaști și competenți. Aceștia contribuie la menținerea procedurilor și standardelor în sincron cu evoluțiile tehnologice și digitalizarea, asigurându-se că fiecare pacient beneficiază de cele mai moderne și eficiente tratamente.

Astfel, unul dintre pilonii succesului Victoria Medical este echipa sa de profesioniști medicali, formată din medici specialiști, asistenți medicali și personal de suport dedicat. Fiecare membru al echipei noastre este selectat cu atenție pentru expertiza și dedicația lor față de îngrijirea pacienților.

Rețeaua Medicală Victoria: Pacienți tratați, pacienți vindecați, pacienți recunoscători

Standardul înalt al personalului medical este confirmat prin recenziile pacienților care au fost îngrijiți în cadrul Rețelei Medicale Victoria. Fiecare medic din echipă primește calificative excelente, bazate pe opiniile a zeci, sute sau chiar mii de pacienți mulțumiți. Această recunoaștere reflectă angajamentul nostru de a oferi îngrijire medicală excepțională și de a construi relații bazate pe încredere și respect.

La Victoria Medical, experiența pacienților este o prioritate. Fiecare vizită este confortabilă și lipsită de stres, oferind un mediu prietenos și suportiv. Personalul rețelei este mereu pregătit să răspundă întrebărilor și să ofere asistența necesară, asigurând o experiență pozitivă de la intrare până la externare. Fiecare pacient este unic, iar Victoria Medical oferă îngrijire personalizată pentru a răspunde nevoilor individuale.

Rețeaua Medicală Victoria este formată din Spitalul Victoria și două policlinici: Victoria Medical Central și Policlinica Victoria Titan, toate trei fiind situate în București. Spitalul Victoria, situat în zona Pieței Victoriei, beneficiază de expertiza unor cadre medicale de renume, cu experiențe de succes în centre medicale de top din Europa și din lume.

Centrele Medicale Victoria: Tehnologie modernă

Dotările excepționale cu tehnologie modernă ale celor trei săli de operații și ale secțiilor de spitalizare continuă și de zi, permit desfășurarea intervențiilor în condiții de maximă siguranță și confort pentru pacienți. Această infrastructură avansată ne permite să oferim tratamente eficiente și să asigurăm recuperarea rapidă a pacienților noștri.

Victoria Medical este dotată cu echipamente medicale de ultimă generație, care permit diagnosticarea și tratamentul precis și eficient al pacienților. În cadrul consultațiilor, analizelor și intervențiilor sunt folosite tehnologia de imagistică avansată, echipamente de laborator moderne și software-uri de management al pacienților pentru a asigura o îngrijire de înaltă calitate.

Tehnologia noastră permite Rețelei Medicale Victoria să ofere servicii rapide și precise, reducând timpul de așteptare și îmbunătățind rezultatele pentru pacienți.

În plus, Victoria Medical investește constant în formarea și dezvoltarea continuă a personalului său pentru a rămâne la curent cu cele mai recente descoperiri și tehnologii medicale.

Parteneriate și Colaborări

Victoria Medical colaborează cu diverse instituții medicale și academice pentru a asigura accesul la cele mai noi descoperiri și tehnologii. Aceste parteneriate ne permit să oferim pacienților noștri tratamente inovatoare și să participăm la cercetări de avangardă.

În cele două policlinici, Victoria Medical Central și Policlinica Victoria Titan, pacienții au acces la consultații și tratamente într-un mediu confortabil și prietenos. Echipa noastră de medici specializați este pregătită să răspundă tuturor nevoilor medicale, oferind servicii personalizate și soluții de tratament adaptate fiecărui pacient.

Programe de prevenție și de educație pentru sănătate

La Victoria Medical, prevenirea este cheia pentru o sănătate optimă. Oferim consultații regulate pentru a monitoriza sănătatea pacienților și a identifica potențiale probleme în stadii incipiente. Programele noastre de screening includ teste de sânge, examene fizice și alte investigații menite să detecteze afecțiunile înainte ca acestea să devină grave.

Victoria Medical crede în importanța educației pentru sănătate. Organizăm seminarii, workshop-uri și campanii de informare pentru a educa publicul despre prevenirea bolilor, stiluri de viață sănătoase și importanța controalelor medicale regulate. Aceste programe sunt menite să împuternicească pacienții să ia decizii informate privind sănătatea lor și să adopte practici preventive.

Așadar, Rețeaua Medicală Victoria Medical reprezintă un standard în îngrijirea medicală, combinând expertiza medicală, tehnologia avansată și o atenție deosebită față de pacienți. Indiferent de nevoile medicale ale oricărui pacient, Victoria Medical este partenerul de încredere pentru sănătate și bunăstare.

 

Publicitate
Comenteaza si tu

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Parteneri speciali-probleme juridice

Salon HARMONY, str Cantacuzino din Ploiești (intersecția Moș Craciun )
Servicii oferite :
– micropigmentare sprâncene
-extensii gene
– coafor
-unghii gel
-Cosmetica / tratamente cosmetice
– sala Fitness pt femei
FACEBOOK: https://www.facebook.com/Harmony-Beauty-Salon-278929815636909/

Parteneri

Articole noi

Actualitate2 ore ago

Incendiu masiv la granița României după impactul violent între 3 TIR-uri. Autoritățile au intervenit de urgență

Cum s-a întâmplat totul Potrivit informațiilor furnizate de Centrul Infotrafic, accidentul a avut loc pe DN 7, între localitatea Nădlac...

Actualitate3 ore ago

Inchirierea unei masini este o solutie practica

In ultimii ani, serviciile de inchirieri auto au cunoscut o crestere semnificativa in Bucuresti, capitala Romaniei. Atat localnicii, cat si...

Actualitate7 ore ago

Tragedie la Napoli. Doi oameni au murit și alți 13, inclusiv copii, sunt grav răniți, după prăbușirea unui balcon – VIDEO

Balconul de tip galerie se afla între etajul 2 și 3. Doi oameni au murit, iar alți 13, dintre care...

Actualitate12 ore ago

Ceaiul recomandat pentru sănătatea intestinală, potrivit dieteticienilor

Sănătatea intestinală este esențială când vine vorba de buna funcționare a sistemului digestiv, dar și când vine vorba de absorbția...

Actualitate17 ore ago

Pericolul care îi pândește pe copii în Lacul Tineretului din Capitală! Micuții pot fi oricând mușcați: semnalul de alarmă transmis pe un grup de Facebook

„Daca aveti copii carora li se pare brusc amuzant sa isi bage vreun piciorus / deget / orice_alta_parte_a_corpului in apa...

Actualitate22 de ore ago

HALUCINANT: Plângerile anterioare ale părinţilor copilului de 14 ani, violat de Lajos Kristof, au fost CLASATE! Cum explică Poliția Capitalei

„În urma petiţiilor formulate de către părinţii minorului cu privire atât la dispariţia acestuia, cât şi la interacţiunea pe care...

ActualitateO zi ago

Șoșoacă, un nou derapaj HALUCINANT împotriva celor care au criticat circul pe care l-a făcut în Parlamentul European: Lașilor! Prostănacilor! AMIBELOR!!

După circul eșuat din Parlamentul European, Șoșoacă a fost huiduită de zeci de români la un eveniment de pe Muntele...

ActualitateO zi ago

Mama lui Andrei Versace a rupt tăcerea după moartea influencerului. Nu era bogat, juca doar un rol de "rege al fițelor"

Distrusă de moartea tragică a fiului său, mama lui Andrei Versace a dezvăluit că fiul era avea un trai modest,...

Actualitate2 zile ago

Horoscop luni, 22 iulie. Săgetătorii se simt copleșiți, două zodii au probleme la început de săptămână

Berbec ** Iubire – Discutați cu partenerul ideea de a face un schimb de case–puteți găsi oferte la prețuri avantajoase....

Actualitate2 zile ago

Lajos Kristof a fost ARESTAT! Explicația năucitoare dată anchetatorilor: „antrenorul de genii” susține că se afla într-o stare de somnambulism

După ce a fost prins în flagrant, sâmbătă, în timp ce „întreţinea relaţii de natură sexuală” un minor de 14...

Actualitate2 zile ago

OFICIAL: 1,7 milioane de români rămân cu PENSIA înghețată! Cifrele care ne dau fiori

CÂȚI ROMÂNI RĂMÂN CU PENSIILE ÎNGHEȚATE DIN TOAMNĂ- 4.745.651 de pensionari în plată- 3 milioane de pensionari primesc a doua...

Actualitate2 zile ago

Inchirierile auto sunt cele mai flexibile solutii de transport

Daca in perioada urmatoare cautati o solutie flexibila si avantajoasa de transport, serviciile de inchirieri auto va pot ajuta sa...

Actualitate2 zile ago

Al treilea bărbat implicat în spargerea bancomatului din Arad, plasat în arest preventiv

Al treilea bărbat implicat în spargerea unui bancomat la Şiria, județul Arad, a fost prins și plasat în arest preventiv...

Uncategorized2 zile ago

Alege cele mai avantajoase solutii de transport

Serviciile de inchirieri auto sunt elemente esentiale ale turismului modern, in fiecare zi in tara sosesc sute de turisti care...

Actualitate2 zile ago

Sfârșit tragic pentru un bărbat de 57 de ani din Tulcea. A murit după ce a căzut într-o fântână de 25 de metri

„În cursul acestei zile, pompierii tulceni au fost solicitaţi să intervină pentru extragerea unei persoane de sex masculin, dintr-o fântână,...

Actualitate3 zile ago

Incidentul care ar putea declanșa un conflict în interiorul granițelor NATO

Patrula greacă „a fost ţinta focurilor de armă ale unor persoane necunoscute trase dinspre partea turca”, potrivit unui comunicat. Poliţistul...

Actualitate3 zile ago

Avertismentul americanilor: „În cel mult o săptămână Iranul poate produce suficient material pentru o bombă nucleară”

Iranul va fi capabil să producă materialul necesar pentru utilizare într-o armă nucleară în „una sau două săptămâni”, a declarat...

Actualitate3 zile ago

CET Grivița, penalități de milioane din cauza unor „băieți deștepți” și a lipsei de investiții! George Tuță o acuză pe Clotilde Armand de incompetență și dezinteres

„Banii sunt alocati printr-o hotarare de Consiliu local, insa dna Armand a refuzat sa scoata dintr-o incapacitate aceasta companie a...

Actualitate3 zile ago

Zornăit de cătușe pentru Marina Pandarof! Procurorii lucrează la rechizitoriul dosarului în care blonda lui Coldea e acuzată de trafic de droguri

Potrivit informațiilor Realitatea PLUS, este o chestiune de zile până în momentul în care vom vedea acest dosar cu acuzații...

Actualitate3 zile ago

Selly, surprins alături de "regele scoicilor", la Saint-Tropez. Noua generație de milionari, aroganțe făcute public

După ce a încasat milioanele de euro în conturi cu festivalul de la Costinești, Selly și-a luat iubita și a...

Top Stiri Comisarul