Actualitate
România, campioană europeană la acrobație cu avionul. Eduard Despescu, fiul chestorului general de poliție Bogdan Despescu, a obținut cel mai mare punctaj

Echipa României a cules roadele antrenamentelor intense, ocupând primele șase locuri ale clasamentului și devenind campioană europeană, în fața unor țări ca Cehia, Ungaria, Australia, Italia, Lituania, Polonia și Suedia.
La individual titlul de Campion European a fost câștigat de Eduard Despescu, fiind urmat îndeaproape de Andreea Bănesaru, pe locul doi și de Dan Sebastian pe locul al treilea.
Evenimentul nu s-ar fi putut desfășura fără munca și dedicarea tuturor celor implicați în organizarea campionatului, care s-au asigurat zi de zi că totul merge ca pe roate pentru ca piloții noștri și oaspeții internaționali să se poată concentra doar asupra probelor de concurs.
-
Diverseacum 2 săptămâniDonații contestate în familie: când generozitatea devine litigiu și unde se poziționează platformele juridice față de cabinetele clasice
-
Diverseacum 3 săptămâniRepatriot Inspiră 2026 – generează încredere în România în perioada unei crize politice majore
-
Uncategorizedacum 3 săptămâniSamsung lansează versiunea beta One UI 9 pentru utilizatorii seriei Galaxy S26
-
Uncategorizedacum 2 săptămâni
CFR Marfă și lichidatorul controversat: Cine este Sierra Quadrant și de ce propunerea ridică semne de alarmă
-
Diverseacum 3 săptămâniCe impresie lasă Lunare în experiențele publicate de clienți români
-
Uncategorizedacum 2 săptămâni
Conferința de lansare a proiectului „Platforma de servicii publice digitale pentru ANAD”, cod SMIS 342867 26.05.2026
-
Uncategorizedacum 2 săptămâni
Samsung dă startul campaniei cu oferte și beneficii pentru electrocasnicele inteligente BESPOKE AI
-
Uncategorizedacum 2 săptămâniDe ce merită să cumperi de la amanet? Ghidul tău pentru decizii financiare mai inteligente în 2026



