Actualitate
Medicii rezidenţi anunţă proteste!
Medicii rezidenți anunță proteste și cer Ministrului Sănătății garanții că salariile lor nu vor scădea și că de la 1 ianuarie 2018 vor primi contravaloarea bonurilor de masă în bani. Totodată, aceștia solicită insistent plata gărzilor începând din anul I de ezidentiat.
Protestul a fost anunțat pe Facebook, după ce pe rețeaua de socializare a început să circule un afiș pus pe o ușă a Spitalului Clinic de Urgență ”Sfântul Ioan” din București, prin care medicii rezidenți erau anunțați că, de la 1 ianuarie, nu vor mai primi tichete de masă. (Neagu Monica).
-
Actualitateacum O săptămânăDaniela Popescu, femeia din spatele AVL Cleaning: firma de curățenie din Ploiești care îți lasă casa lună
-
Diverseacum 2 săptămâniRePatriot recomandă includerea diasporei în strategiile locale, județene și regionale de dezvoltare și extinderea „Zilelor Diasporei” la nivel național
-
Actualitateacum O săptămânăAlternative Premium de Tranzit European: Cum Revoluționează Parteneriatul Topală Travel și Luk-Travel.ro Naveta Internațională
-
Diverseacum 6 zileCanicula nu mai așteaptă luna iulie. Cum încearcă fermierii români să își protejeze culturile din solarii fără costuri imposibile
-
Socialacum O săptămânăTechmark, compania condusă de Raluca Avram-Danifeld, mizează pe servicii integrate: de la site și social media la evenimente corporate
-
Sportacum 2 săptămâniABC Fitness School lansează un nou curs de calificare pentru ocupația de Instructor de Pilates – Level 4
-
Stiri localeacum O săptămânăGhidul Tău pentru Mobilă Premium în Timișoara: Descoperă Showroom-ul Home Mobili
-
Actualitateacum O săptămânăPrelucrarea metalelor la comandă: cum funcționează Laser Processing România



