Actualitate
Vulpile au ajuns în centrul satului Filipeștii de Pădure. Autoritățile nu au luat nicio măsură
După ce au avut probleme cu urșii care le-au făcut ravagii în gospodării, localnicii din Filipeștii de Pădure susțin că de câteva zile mai multe vulpi se plimbă nestingherite pe străzile satului.
Din luna septembrie și până în prezent zeci de animale au fost mâncate de urși și vulpi la Filipeștii de Pădure, iar în octombrie un bărbat ajuns la spital după ce a fost atacat de salbaticiuni.
Oamenii susțin că nimeni nu ia nicio măsură. Un cititor al ziarului ne-a trimis pe adresa redacției ma multe imagini în care a surprins o vulpe chiar în centrul localității. (www.observatorulph.ro ).


-
Actualitateacum O săptămânăDaniela Popescu, femeia din spatele AVL Cleaning: firma de curățenie din Ploiești care îți lasă casa lună
-
Diverseacum 2 săptămâniRePatriot recomandă includerea diasporei în strategiile locale, județene și regionale de dezvoltare și extinderea „Zilelor Diasporei” la nivel național
-
Actualitateacum O săptămânăAlternative Premium de Tranzit European: Cum Revoluționează Parteneriatul Topală Travel și Luk-Travel.ro Naveta Internațională
-
Diverseacum 7 zileCanicula nu mai așteaptă luna iulie. Cum încearcă fermierii români să își protejeze culturile din solarii fără costuri imposibile
-
Socialacum 2 săptămâniTechmark, compania condusă de Raluca Avram-Danifeld, mizează pe servicii integrate: de la site și social media la evenimente corporate
-
Sportacum 2 săptămâniABC Fitness School lansează un nou curs de calificare pentru ocupația de Instructor de Pilates – Level 4
-
Stiri localeacum O săptămânăGhidul Tău pentru Mobilă Premium în Timișoara: Descoperă Showroom-ul Home Mobili
-
Actualitateacum O săptămânăPrelucrarea metalelor la comandă: cum funcționează Laser Processing România



