Actualitate
Firmele de stat şi private care au cel puţin 50 de salariaţi vor fi obligate, prin lege, să aibă „în structura de personal un expert în egalitatea de şanse” între femei şi bărbaţi
„Vrem ca în România egalitatea de şanse dintre femei şi bărbaţi să fie efectiv asigurată”, a declarat premierul, citat de Hotnews, în deschiderea şedinţei de guvern.
Potrivit premierului Dăncilă, acest lucru este foarte important, drept urmare Guvernul va introduce „obligaţia persoanelor juridice din sistemul public dar şi din sectorul privat care au peste 50 de salariaţi de a avea în structura de personal un expert în egalitate de şanse”.
Dăncilă a susţinut că prin această măsura nu se urmăreşte încărcarea „birocraţiei cu noi funcţii” ci ca „sarcina experţilor să fie exercitată în mod activ şi util”. (Neagu Monica).
-
Actualitateacum O săptămânăDaniela Popescu, femeia din spatele AVL Cleaning: firma de curățenie din Ploiești care îți lasă casa lună
-
Diverseacum 2 săptămâniRePatriot recomandă includerea diasporei în strategiile locale, județene și regionale de dezvoltare și extinderea „Zilelor Diasporei” la nivel național
-
Actualitateacum 2 săptămâniAlternative Premium de Tranzit European: Cum Revoluționează Parteneriatul Topală Travel și Luk-Travel.ro Naveta Internațională
-
Diverseacum O săptămânăCanicula nu mai așteaptă luna iulie. Cum încearcă fermierii români să își protejeze culturile din solarii fără costuri imposibile
-
Socialacum 2 săptămâniTechmark, compania condusă de Raluca Avram-Danifeld, mizează pe servicii integrate: de la site și social media la evenimente corporate
-
Sportacum 2 săptămâniABC Fitness School lansează un nou curs de calificare pentru ocupația de Instructor de Pilates – Level 4
-
Stiri localeacum 2 săptămâniGhidul Tău pentru Mobilă Premium în Timișoara: Descoperă Showroom-ul Home Mobili
-
Actualitateacum O săptămânăPrelucrarea metalelor la comandă: cum funcționează Laser Processing România



