Actualitate
Forumul Naţional de Dezbateri se ţine în această lună la Ploieşti
Anul acesta Forumul Naţional de Dezbateri între liceeni se organizează în Ploieşti, în perioada 23-28 august.
Deschiderea concursului este programată în data de 23 august, la Sala „Europa” din Palatul Administrativ, anunţă organizatorii.
Forumul este derulat de către Asociaţia „Argo Debate”, iar printre cei aproximativ 300 de participanţi se numără atât tineri din România, cât şi din Republica Moldova.
În concurs sunt înscrise în total 70 de echipe a câte trei membri, care vor trece prin runde preliminarii şi faze eliminatorii pentru a ajunge în faza finală, în care se vor confrunta două echipe. Competiţia se află la cea de-a 23-a ediţie, iar finala este programată pe 28 august, începând cu ora 10.00. (telegrama.ro).
-
Actualitateacum 2 săptămâniDaniela Popescu, femeia din spatele AVL Cleaning: firma de curățenie din Ploiești care îți lasă casa lună
-
Diverseacum 2 săptămâniRePatriot recomandă includerea diasporei în strategiile locale, județene și regionale de dezvoltare și extinderea „Zilelor Diasporei” la nivel național
-
Actualitateacum 2 săptămâniAlternative Premium de Tranzit European: Cum Revoluționează Parteneriatul Topală Travel și Luk-Travel.ro Naveta Internațională
-
Diverseacum O săptămânăCanicula nu mai așteaptă luna iulie. Cum încearcă fermierii români să își protejeze culturile din solarii fără costuri imposibile
-
Socialacum 2 săptămâniTechmark, compania condusă de Raluca Avram-Danifeld, mizează pe servicii integrate: de la site și social media la evenimente corporate
-
Sportacum 2 săptămâniABC Fitness School lansează un nou curs de calificare pentru ocupația de Instructor de Pilates – Level 4
-
Stiri localeacum 2 săptămâniGhidul Tău pentru Mobilă Premium în Timișoara: Descoperă Showroom-ul Home Mobili
-
Actualitateacum O săptămânăPrelucrarea metalelor la comandă: cum funcționează Laser Processing România



