Actualitate
„Afaceriștii” din Munții Bucegi au fost călcați de polițiști
Politistii au dat iama în transportatorii ilegali din munții Bucegi. Acțiunea s-a lăsat cu amenzi usturătoare.
Reabilitarea și asfaltarea unor drumuri care leagă repere turistice importante din Bucegi au dus la înflorirea micilor afaceri ilegale.
De exemplu, transportul în regim de taxi sau de închiriere.
Polițiștii au efectuat o acțiune în cadrul căreia au fost controlate 18 autovehicule. Pentru abaterile constatate au fost aplicate cinci sancțiuni contravenționale, în valoare totală de 55.000 lei, totodată fiind retras un certificat de înmatriculare auto. (www.republikanews.ro ).
-
Actualitateacum O săptămânăDaniela Popescu, femeia din spatele AVL Cleaning: firma de curățenie din Ploiești care îți lasă casa lună
-
Diverseacum 2 săptămâniRePatriot recomandă includerea diasporei în strategiile locale, județene și regionale de dezvoltare și extinderea „Zilelor Diasporei” la nivel național
-
Actualitateacum O săptămânăAlternative Premium de Tranzit European: Cum Revoluționează Parteneriatul Topală Travel și Luk-Travel.ro Naveta Internațională
-
Socialacum O săptămânăTechmark, compania condusă de Raluca Avram-Danifeld, mizează pe servicii integrate: de la site și social media la evenimente corporate
-
Diverseacum 6 zileCanicula nu mai așteaptă luna iulie. Cum încearcă fermierii români să își protejeze culturile din solarii fără costuri imposibile
-
Sportacum 2 săptămâniABC Fitness School lansează un nou curs de calificare pentru ocupația de Instructor de Pilates – Level 4
-
Stiri localeacum O săptămânăGhidul Tău pentru Mobilă Premium în Timișoara: Descoperă Showroom-ul Home Mobili
-
Actualitateacum O săptămânăPrelucrarea metalelor la comandă: cum funcționează Laser Processing România



