Actualitate
Ministrul Apelor şi Pădurilor, Doina Pană, îşi depune mandatul din motive de sănătate
Vicepreşedintele PSD Doina Pană şi-a înaintat demisia de la conducerea Ministerului Apelor şi Pădurilor, reiese dintr-un comunicat de presă remis miercuri de Guvern.
„Prin prezenta, vă aduc la cunoştinţă faptul că starea mea de sănătate nu-mi mai permite continuarea activităţii în calitate de ministru. Prin urmare, vă prezint demisia mea din calitatea de ministru în cadrul Ministerului Apelor şi Pădurilor, pe motiv de sănătate.
Apreciez conlucrarea deosebit de fructuoasă pe care am avut-o şi vă asigur de întregul meu sprijin pentru îndeplinirea programului de guvernare, din calitatea mea de parlamentar”, se arată în textul demisiei semnate de Doina Pană şi înaintată premierului Mihai Tudose.
Cererea de demisie a fost însoţită de un scurt raport de activitate. (Neagu Monica).
-
Actualitateacum O săptămânăDaniela Popescu, femeia din spatele AVL Cleaning: firma de curățenie din Ploiești care îți lasă casa lună
-
Diverseacum 2 săptămâniRePatriot recomandă includerea diasporei în strategiile locale, județene și regionale de dezvoltare și extinderea „Zilelor Diasporei” la nivel național
-
Actualitateacum O săptămânăAlternative Premium de Tranzit European: Cum Revoluționează Parteneriatul Topală Travel și Luk-Travel.ro Naveta Internațională
-
Diverseacum 7 zileCanicula nu mai așteaptă luna iulie. Cum încearcă fermierii români să își protejeze culturile din solarii fără costuri imposibile
-
Socialacum 2 săptămâniTechmark, compania condusă de Raluca Avram-Danifeld, mizează pe servicii integrate: de la site și social media la evenimente corporate
-
Sportacum 2 săptămâniABC Fitness School lansează un nou curs de calificare pentru ocupația de Instructor de Pilates – Level 4
-
Stiri localeacum O săptămânăGhidul Tău pentru Mobilă Premium în Timișoara: Descoperă Showroom-ul Home Mobili
-
Actualitateacum O săptămânăPrelucrarea metalelor la comandă: cum funcționează Laser Processing România



