Actualitate
Intervenție la o stație GPL din Capitală, după ce oamenii din zonă au sunat la 112 / Prefectul: Au existat scurgeri, au fost oprite
Pompierii au intervenit, sâmbătă seară, la o stație GPL de pe bulevardul Energeticienilor din București, în urma unor apeluri la 112 prin care fusese anunțat miros de gaz.
Alimentare GPLFoto: Shutterstock
La fața locului au fost trimise cinci autospeciale.
Prefectul Capitalei, Rareș Hopincă, a spus că „pericolul fost neutralizat, iar scurgerea a fost oprită”.
„Au existat scurgeri de la o supapă de supraplin. Stația GPL fusese închisă în urmă cu 3 zile, nu funcționa. La această oră, scurgerea este oprită, o parte din echipajele de pompieri s-au retras”, a explicat prefectul, la Digi 24.
-
Actualitateacum 2 săptămâniDaniela Popescu, femeia din spatele AVL Cleaning: firma de curățenie din Ploiești care îți lasă casa lună
-
Diverseacum 2 săptămâniCanicula nu mai așteaptă luna iulie. Cum încearcă fermierii români să își protejeze culturile din solarii fără costuri imposibile
-
Diverseacum 2 săptămâniRePatriot recomandă includerea diasporei în strategiile locale, județene și regionale de dezvoltare și extinderea „Zilelor Diasporei” la nivel național
-
Actualitateacum 2 săptămâniAlternative Premium de Tranzit European: Cum Revoluționează Parteneriatul Topală Travel și Luk-Travel.ro Naveta Internațională
-
Socialacum 2 săptămâniTechmark, compania condusă de Raluca Avram-Danifeld, mizează pe servicii integrate: de la site și social media la evenimente corporate
-
Sportacum 2 săptămâniABC Fitness School lansează un nou curs de calificare pentru ocupația de Instructor de Pilates – Level 4
-
Stiri localeacum 2 săptămâniGhidul Tău pentru Mobilă Premium în Timișoara: Descoperă Showroom-ul Home Mobili
-
Actualitateacum 2 săptămâniPrelucrarea metalelor la comandă: cum funcționează Laser Processing România



