Potrivit sursei citate, deși forțele de ordine s-au opus instalației de sonorizare, în cele din urmă au acceptat.
Mulți dintre protestatari nu ar purta măști de protecție și nu respectă regulile de distanțare fizică.
Libertate!”, „Jos guvernanții”, „Jos masca!” și „Jos dictatura!” sunt câteva dintre scandările protestatarilor.
Reamintim că de luni intră în vigoare noi restricții. Toate școlile din România vor trece în online, circulația va fi restricționată pe timpul nopții, iar magazinele se vor închide cel târziu la ora 21.00.



